Finance

Někdy už nemáme peníze

Za co by stál náš život, kdybychom neměli peníze, a to v dostatečném množství? Slušně vychovaní lidé odpoví, že by nestál za moc nebo by možná nestál za nic, méně slušně vychovaní lidé by pak asi tvrdili, že by takový život pro změnu stál, ale ze slušností raději nenapíši za co. V každém případě bychom se ale shodli na tom, že bychom život bez peněz vést nechtěli. Nebylo by to zkrátka ono, bylo by tady daleko víc potíží a trápení než radostí.

dony peníze

A tak si peníze vyděláváme, seč nám nejednou naše síly stačí. Ovšem stačí to? Někdy ano, jenže někdy naopak také ne. Ani ti nejsnaživější lidé nemají nikdy jistotu, že jejich příjmy dosáhnou výše aspoň jejich nezbytných výdajů. A když potom na něco peníze nestačí, nemusí být člověku třeba ani trochu příjemně. Snadno si i sami domyslíte, proč.

Jenže co dělat, když si dost peněz nevyděláme a nemáme už ani žádné úspory? Čím platit potom? Další peníze si sami nenatiskneme ani je někde nenajdeme pohozené, krást se nemá… Takže kde ještě nějaké peníze ve finanční tísni vzít?

cizí peníze

Lidem, kteří nemají dost, v takových chvílích pomáhají tradičně jenom půjčky. Tito se prostě obracejí na finanční ústavy, podávají si tu žádosti a doufají, že jim tu bude vyhověno. A někdy se také vyhovění jejich žádostem dočkají. Někdy ale také ne. Někdy se žádající člověk dozví jenom to, že není bonitní a má tedy smůlu. Zejména pro banky je tento scénář charakteristický v případech, kdy se tam objeví žadatelé s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků.

A když si neúspěšní žadatelé přesto potřebují půjčit a nemohou to vzdát? Pak jim pomáhá nebankovní americká hypotéka Hypoteka-bez-registru.net, u které právě na výši příjmů a dokonalosti registrů dlužníků moc nezáleží. Tady je nejdůležitější, zda ten žádající vlastní nemovitost, kterou by tu mohl dát do zástavy, než všechno náležitě splatí. A kdo má nemovitost, nemusí se tedy vlastně nikdy bát finanční tísně.